1 Milyon Yazılımcı projesi için başvuruda bulunanların sayısı açıklandı!

20 Nisan kabine toplantısı sonrası halka seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, müjdeyi o gün vermişti. “Yıldızı her geçen gün daha çok parlayan yazılım sektörü sizi bekliyor.” diyerek 1 milyon yazılımcı projesinin müjdesini vermişti.

Online eğitim olarak planlanan ve Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından organize edilen proje çok büyük bir ilgi gördü. Berat Albayrak, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile projede şu ana kadar alınan noktayı açıkladı.

1 Milyon Yazılımcı Projemiz gençlerin büyük teveccühüyle karşılaştı. Başvuru sayısı 1 haftada 451 bine ulaştı. Bilişim şirketleri ve üniversitelerden güzel mesajlar alan projemiz, pek yakında gençlerimiz için yeni sürprizlerle yoluna devam edecek.” açıklamasını yaptı.

Bakanlığın paylaştığı verilere göre: 30 Nisan itibariyle projeye 451.045 kişi başvurdu. 334.793 aktif kullanıcının olduğu ve 139.290 kişinin sisteme öz geçmişini yüklediği açıklandı.

Projeye başvuru nasıl yapılır?

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın internet sitesinde oluşturulan sayfadan (https://1milyonistihdam.hmb.gov.tr/) projeye başvuru yapılabiliyor.

1 Milyon Yazılımcı projesi ve başvuru sayısı hakkında ne düşünüyorsunuz?