Evden Çıkmadan Market Alışverişi Yapabileceğiniz 5 Uygulama

Özellikle de Covid-19’ a karşı başlatılan birlik beraberliği evlerimizden yaşadığımız günlerde alışverişlerimiz için markete bile çıkmaya korkar olduk. Bu zorlu süreçte evlerinizden istediğiniz siparişleri verebileceğiniz 5 farklı uygulamayı sizler için derledik.

Getir

Oldukça geniş bir sipariş haznesi bulunan Getir, şu anlık sadece İstanbul özelinde işlem yapıyor. Ücretsiz olarak indirebileceğiniz mobil uygulaması ve internet sitesi üzerinden kayıt işleminizi ve ödeme yöntemlerinizi ekleyerek anında sipariş vermeye başlayabilirsiniz.

Korona virüs tehdidine karşı almış olduğu tedbirlerle hijyenik şartlarda teslimat gerçekleştiren Getir firması, verdiğiniz siparişi çok kısa bir süre içerisinde kapınıza kadar getirebiliyor.

Yemek, giyecek ve temizlik malzemeleri gibi birçok ürüne kavuşabileceğiniz sisteme https://getir.com/ internet sitesi üzerinden veya İOS ve Android platformlar üzerinden ortalama 4,9’luk puanıyla 100 MB’lık yer kaplayan mobil uygulaması üzerinden siparişinizi verebilirsiniz.

Glovo

Eve sipariş firmaları arasında en popüler olanlardan birisi de Glovo. 1000’den fazla kurye hizmetiyle hızlı ve güvenilir olarak siparişlerinizi sizlere iletmekte. Çeşitli market ve gıda alışverişlerinin yanı sıra bir mekanda unuttuğunuz telefon/cüzdan vb. özel eşyalarınızı da gerekli bilgileri vererek evinize gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Dünya genelinde pek çok ülkede de aktif olarak kullanılan Glovo, özellikle Covid-19 salgını döneminde 7/24 hizmet vererek kullanıcıların mağduriyet yaşamasının önüne geçmek istiyor.

Her iki platformdan ücretsiz olarak indirebileceğiniz uygulamaların yanı sıra https://glovoapp.com/en/bat adresinden de iletişime geçebilirsiniz.

Tıkla Gelsin

Burger King şirketinin alt kuruluşlarından olan ve Türkiye’deki yapımcı şirket TAB Gıda işbirliği ile sunulan bu firma da yine geniş ürün seçenekleriyle yapabileceğiniz onlarca seçim ve güvenilir ödeme seçenekleriyle tercih edebileceğiniz bir uygulama.

Anlaşmalı markalarla yapılmış ve her gün güncellenen onlarca kampanya ve indirim seçenekleriyle kullanıcılarını elinde tutmaya çalışan Tıkla Gelsin, 7/24 canlı destek hizmetiyle yine bu salgın döneminde gönüllere su serpiyor.

https://www.tiklagelsin.com/ üzerinden veya mobil uygulama platformunuz üzerinden ücretsiz erişim sağlayabilir, alışverişte kar etmenin keyfini yaşayabilirsiniz.

Migros Sanal Market

Ülke genelinde bilinen ve kullanıcıların sıkça kullandığı market zincirlerinden bir de şüphesiz Migros. Covid-19 süresince yapmış olduğu hizmetlerle insanların alışveriş süresini ve masraflarını kısmaya özen gösteren Migros, bu dönemde piyasaya sürdüğü sanal market sistemi ile de takdir topladı.

Şu anlık sadece belirli bölgelerde hizmet verse de kendini geliştirerek diğer şehirlere de hizmet olanağı sunmaya çalışıyor. Online ödeme rahatlığıyla kurye ile iletişime geçmeden anında ödemenizi yapabilir, ne kadar süre kaldığını da kuryenin konumunu izlediğiniz ekrandan ulaşabilirsiniz.

İOS ve Android üzerinden ulaşabildiğiniz mobil uygulamasının yanı sıra https://www.migros.com.tr/ üzerinden de işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

YemekSepeti Banabi

Salgın öncesinde de anlaşmalı yemek firmaları aracılığıyla güvenli ve hızlı bir sipariş deneyimini kullanıcılarına sunan YemekSepeti, salgın sürecince hem süreyi azaltmak hem de daha geniş bir alanda hizmet vermek için Banabi sanal uygulamasını çıkarttı.

Önceden sadece yemek siparişi verebildiğiniz sistemin üzerine artık market alışverişlerinizi de buradan rahatlıkla halledebilirsiniz. Joker ve kupon uygulamalarıyla en uygun fiyatlara ihtiyacınız olan ürünlere ulaşabilirsiniz.

Mobil uygulamalardan ve https://www.yemeksepeti.com/banabi internet sitesi üzerinden 7/24 hizmetinize açıktır.

Siz bu uygulamalardan hangisini kullanıyorsunuz?