Google Arama Motoruna Karanlık Mod Geliyor

Son yıllarda karanlık modun gittikçe popülerleşip daha da genel çerçevesiyle kullanılmaya başlanmasıyla Google, Chrome alt sürümündeki Google Arama sayfasına da karanlık mod getiriyor.

Android 10’da sistem genelinde sağlanan karanlık mod uygulamalarına ve web sayfalarına yayılması için Google, çalışmalara devam ediyor gibi görünüyor. Birçok Google uygulamasına gelen karanlık mod, yeni gelişmelerle beraber Google arama sayfalarına da geliyor.

Google’ın mobil cihazlarda kullanılan Chrome Canary’de yer alan Google arama sayfalarındaki karanlık mod, ortaya çıkan yeni ekran görüntüleriyle açıkça görünüyor. 

Google Karanlık Mod Nasıl Yapılır?

Chrome’da bulunan “flags” özelliği ile çalışmakta olan bu karanlık mod, şu an yalnızca Chrome Canary’nin Android uygulamasında çalışmakta. Aslında geliştiriciler için yayınlanan Chrome Canary’de yer alan karanlık modu etkinleştirmek için tarayıcı çubuğuna “chrome://flags” yazıp sayfaya giderek flags özelliklerine ulaşmanız gerekmekte.

Bu flags özelliklerinin altında bulunan “Android’de koyulaştırılmış arama sayfalarını göster” seçeneğini uyguladığınızda Google aramayı karanlık modda kullanabiliyorsunuz. 

Ne Zaman Kullanılacak?

Ancak Chrome Canary’deki karanlık mod henüz stabil değil, bu karanlık modu uyguladıktan sonra göze çarpan ilk sorun diğer simgeler kendi renklerindeyken, Google hesabındaki profil fotoğrafının renklerinin tersine çevrilmesi oluyor.

Karanlık modun gittikçe daha da geniş çevrelere yayılmasıyla kullanıcıların Google Arama motorunun rengini de bu şekilde karanlık modda kullanılması bekleniyor.

Şuan test aşamasında olan yeni güncellemenin ne zaman tamamen uygulanıp kullanılabileceği ise henüz kesin değil.

Siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?