Koronavirus Tiktok’a Yaradı!

Dünyamız 2020’nin başından beri koronavirüs salgınıyla çaba ediyor. Çin’in Wuhan eyaletinde bir hayvan pazarında ortaya çıkan virüs sadece 3 ay gibi kısa bir müddet içerisinde tüm dünyaya dağılmıştı.

Bu süreçte aynı Türkiye’de olduğu gibi pek çok ülkede millete konutlarına kapanma çağrıları yapıldı. Hatta bazı bölgelerde uzun süreli caddeye çıkma yasakları ilan edildi. Koronavirüs salgınından dolayı konutlarına kapanan insanlar kendilerini oyuna, dizilere ve sosyal medyaya verdiler.

TikTok İndirilme Rekorları Kırıyor

Koronavirüs salgını sırasında en çok popüler olan sosyal medya uygulaması ise TikTok oldu. İnsanların kısa videolar paylaştıkları TikTok platformu son olarak 5 ay evvelinde 1.5 milyar kullanıcıya sahipti.

Bu 5 aylık süreçte TikTok üye rakamını 3’te 1 oranında çoğaldırarak 2 milyar azaya erişti. Başka Bir Deyişle kolay bir hesaplamayla TikTok günlük olarak 3.3 milyon indirilme rakamına erişti. Bu gerçekten de yabana atılacak bir galibiyet değil.

Öte yandan insanların TikTok’a karşı hala mesafeli olduklarını da es geçmememiz gerekiyor. Nedense pek çok birey TikTok’u kullandığını söylemeye çekiniyor.

Nasıl oldu bilinmeyen ama insanlar bu uygulamaya karşı hali ön yargılılar. Büyük bir olasılıkla bu ön yargıların sebebi TikTok üzerinde paylaşılan içerikler olabilir.

Siz TikTok hakkında ne düşünüyorsunuz?