Bitcoin Nedir? Bitcoin Nasıl Alınır?

Kripto para piyasasında adını ilk duyuran para birimlerinden olan Bitcoin daha sonra bir anda yükselen değeri ile kullanıcıların ilgi odağı haline geldi. Zaman zaman 60 bin doların üzerinde seyreden değeri ile de “Bitcoin nedir?”  sorusunu sık sık duyar duruma geldik.

Sorunun cevabına gelecek olursak Bitcoin elektronik ortamda kurulmuş ve elektronik bir ortamda elde edilebilen sanal para birimidir. Yani Dolar ve Euro gibi elle tutulup görülebilen bir para birimi değildir. Normal para birimlerinden farkı da tam olarak bu diyebiliriz. Genelde elektronik ortamdan bir şeyler almak için piyasaya sunulmuştur.

Bitcoin Nasıl Satın Alınır?

Türk coin sistemine de hızlı bir giriş yapan Bitcoin artık “Bitcoin nasıl satın alınır?”  sorusunu da beraberinde getirdi. Türkiye kripto para piyasasını takip edenlerin bileceği gibi BTCTurk isimli siteden artık Bitcoin alım-satım işlemi yapmak çok daha kolay hale geldi. Papara hesabı bulunan kullanıcılar hesapları onaylandıktan sonra 15 dakika içinde alım-satım yapmaya başlayabiliyorlar.

Ayrıca üst düzey bir güvenlik sistemi ile korunan Bitcoin hesapları blockhain denilen bir defterde kayıt altında tutularak olası bir hatanın da incelenmesine olanak tanıyor.