Hazır Olun Yeni Oyunlar Geliyor!

Oyun severlerin merakla beklediği konsol oyunlarından olan The Last of Us Part 2 ve Ghost of Tsushima’nın çıkış tarihleri oyunun yapımcıları tarafından yakın bir zaman öncesinde duyuruldu. Böylece oyun severlerin salgın günlerinde yüzü bir nebze olsun gülmüş oldu.  

Dünyayı saran Koronavirüs hastalığı nedeniyle birçok alanda gerçekleşen iptal ve ertelemeler oyun sektörünü de maalesef ki olumsuz bir biçimde erteledi. Yaşanan süreçte Playstation 4’te olması beklenen birçok oyunun da piyasaya çıkmasında aksaklıklar yaşandı. Bu süreçte oyun severlerin yoğun isteği ve baskısı neticesinde The Last of Us Part 2 ve Ghost of Tsushima oyunlarının yapımcıları gereken açıklamayı yaptılar ve oyunun sevenlerini mutlu edecek bir karar aldılar.

The Last of Us Part 2 oyun serisinin ilki 2013 yılında piyasaya sürülmüştü. O tarihten bu yana oyunun devam serisini bekleyen oyun severler için müjdeli tarih 2020 yılının bahar ayları olarak verilmişti. Ancak herkesin bildiği malum süreçten etkilenen oyun serisinin piyasaya sürülme tarihi gecikti. Ancak oyun serisinin devamını bekleyen oyun severleri mağdur etmemek adına oyun yapımcıları beklenen açıklamayı çok geçmeden gerçekleştirdiler.

Sony tarafından yapılan açıklamada iki oyunun da yakın zamanda piyasaya sürüleceği belirtildi. Oyunların peş peşe çıkarılmasının uygun görüldüğü ancak önceliğin ise The Last of Us Part 2’ye verildiği kaydedildi. Ardından ise Ghost of Tsushima piyasaya sürülecek ve böylece oyun severler serinin devamını Playstation 4’lerinde oynama fırsatını yakalayabilecekler.

The Last of Us Part 2 oyununun 19 Haziran 2020 tarihinde ve Ghost of Tsushima oyununun ise 17 Temmuz 2020 tarihinde oyun severlerle buluşacağı aktarıldı. Bundan ayrı olarak oyunun bu süre zarfına kadar tekrardan güncelleneceği ve oyunculara daha iyi bir oyun deneyimi sunabilmek adına içerisinde hataların ve performans iyileştirmelerinin yapılacağı belirtilmiştir.  Son olarak oyunun salgın öncesinde yayınlanan tanıtım videolarına ek olarak yeni bir tanıtım videosunun yayınlanma ihtimalinin de bulunduğu söylenebilir. Ayrıca oyunun demo sürümünün kısa bir süreliğine piyasada yer alıp almayacağı ise henüz belirsizliğini korumaktadır. Oyun şirketinden yapılacak açıklamalar takip edilmelidir.