İftarı Beklerken Vakit Geçirmelik 5 Mobil Oyun

Paylaşma ve birlik beraberlik ayı olan bu mübarek Ramazan ayında malum sebeplerden dolayı hepimiz evlerimize hapsolmuş durumdayız. Böylesi sıkıntılı bir süreçte hem oruç tutup hem de evde kalmak bazen can sıkıcı bir hal alabiliyor.

Bu yazımızda iftara kadar olan süreçte oturduğunuz yerde saatlerinizi harcayarak eğlence dolu saatler geçirebileceğiniz beş farklı kategoriden mobil oyunu sizler için derledik.

Kafa Topu 2

Mobil oyun dünyasına milli gururumuz olarak adımını atan ve bu alanda kendini geliştirmek adına Çinli bir firma ile ortaklaşa yönetim kararı alan yerli futbol oyunumuz ile Ramazan ayında hem çeşitli aktivitelere katılabilir hem de her hafta yenilenen birbirinden güzel teknolojik ürünler için kıyasıya rekabet halinde oyun oynayabilirsiniz. Online olarak çeşitli modlarda rakiplerinizle kapışabileceğiniz Kafa Topu 2 ile Ramazan bereketini kazanca çevirebilirsiniz.

Fornite

Son zamanların popüler oyun modu Battle Royale dalında PC ve konsol oyunlarının ardından mobil platforma da sadece İOS üzerinden ulaşabildiğimiz Fornite; artık Android 7+ sürümlerde ücretsiz olarak piyasaya sürülmüş durumda. Açık haritada hayatta kalmaya çalıştığınız ve rakiplerinizi ezerek son oyuncu olma yolunda ilerlediğiniz Fortnite ile korona virüs sebebiyle bunaldığınız ev ortamı artık daha eğlenceli bir ortam halini alacak!

Zula

Türkiye’nin ilk yerli ve milli FPS oyunu olan Zula, mobil platformlarda da ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyor. Bilgisayar üzerinde versiyonu olan Zula mobil platformda oyun çıkaran ilk büyük FPS oyunu olma özelliği taşıyor. Ücretsiz olarak İOS ve Android platformlarından ulaşabileceğiniz oyun, Ramazan ayına özel sunduğu çeşitli fırsatlarla ücretsiz oyun içi para dağıtıyor. Akıcı ve kolay bir ara yüzü bulunan Zula ile bilgisayarda aldığınız oyun hazzını telefonlarınızdan da hissetmek artık mümkün.

Legends Of Runettera

Mobil oyun piyasasına son zamanlarda çıkmış ve çıkmadan önce yayınladığı çeşitli oyun içi fragman tadında videolar ile ilgi odağı olmuş kısaca LoR ismiyle tanımladığımız oyun, Riot Games’in son gözbebeği olarak İOS ve Android platformlarda yerini aldı. Heartstone tadında bir kart oyunu olan oyun, arkadaşlarınızla kapışabileceğiniz ve stratejinizi konuşturabileceğiniz bir masa oyunu. Ramazan aylarında özellikle iftardan sonra kafa dağıtacak zaman aradığınızda yardımınıza koşan LoR ile Sihirdar Vadisi’nin gizem perdesini aralamaya başlayabilirsiniz.

Need for Speed No Limits

Araba ve yarış tutkunları için korona virüs sebebiyle evde kaldıkları bu zor günlerde, arabalarını alıp dışarda bir gezintiye çıkmalarını sağlayamasa da son derece gerçekçi görsel kalitesi ve ses efektleri ile bu zevki evlerinde yaşatabilecek türden bir yarış oyunu. Bilgisayar ve konsol formatında yıllarca oynadığımız NFS serisinin mobilde son oyunu No Limits serisi… Oyun içinde kariyer modunda başladığınız ve yeni arabalarla birlikte yarışlara katıldığınız oyunun dinamikleri ve grafik kalitesi oldukça sağlam. Siz de ücretsiz olarak İOS ve Android platformlarından indirip, yarışa katılabilirsiniz. Emniyet kemerlerinizi bağlamayı unutmayın.

Siz iftarı hangi oyunlarla bekliyorsunuz?