Karantina Günlerinde Arkadaşlarınızla Beraber Oynanabilecek 5 Online Oyun

Evlerimizden dışarıya adım attığımız anda özellikle 20 yaş altı kardeşlerimizin anında polisle karşılandığı böylesi kötü dönemde evimizde kalıp bilgisayarlarımıza takılı kalmayı tercih etmeliyiz.

Karantina altında sosyalleşmeyi de ihmal etmemek için arkadaşlarımızla çeşitli online oyunlarda buluşabilir, oyunun tadını çıkarabilirsiniz. Aşağıda her zevke uygun beş farklı online oyunla evde kalmayı bir yaşam tarzı haline getirebileceğiniz oyunları paylaştık, keyifli oyunlar…

Valorant

Son zamanlarda dijital yayın platformu olan Twitch’ de üst üste izlenme rekorları kıran Riot Games’ in FPS oyunlarına taş çıkaran başyapıtı Valorant şuanlık açık BETA konumunda. Birçok yerden ulaşabileceğiniz oyun aktifleştirme anahtarları ile ücretsiz olarak oynamaya başlayabilirsiniz.

Oyun içinde yer alan sekiz farklı karakter ve onlarca silah skini ile görsel olarak daha anlamlı gelen oyunun, FPS oyunlarında klasik hale gelen ultra grafik ayarlarına karşı da bir duruşu var. İntel Pentium işletim sistemi ile bile rahatça oynayabileceğiniz bu online savaş oyunu ile arkadaşlarınıza bağlanıp, diğer oyunculara karşı siper alabilirsiniz!

Call Of Duty: Modern Warfare

Son zamanlarda çıkan CoD serisinin son oyunu olma niteliği taşıyan oyun, Battle Royale oyunlarına farklı bir bakış açısı kazandırıyor. Özellikle karantina altında stres atmak için çeşitli yöntemler denediğimiz günlerde arkadaşlarınızla birlikte aralıksız savaşmanın modern hali.

Üstelik oyun içi modda yer alan bir eklenti ile arkadaşınız öldükten sonra lobiye dönme çilesinden de kurtuluyorsunuz. Öyle ki bir arkadaşınızı çatışmada kaybettiğinizde yeterli parayı toplayabilirseniz onu tekrardan oyuna kazandırabiliyorsunuz. Online oyun deyince ilk akla gelen oyunlardan olan Modern Warfare ile gerçekçi oyun tasarımının tadını çıkarın.

Teamfight Tactics

Senelerin eskimez MOBA oyunu olan League Of Legends’ in oyuncularına yaptığı son büyük kıyaklardan biri… Strateji sevenlerin oynamaktan vazgeçemediği oyun, Lol dünyasını zihinsel zekanızla birleştirince böyle efsane bir oyun ortaya çıkıyor.

Lol oyunu üzerinden ücretsiz eklenti ile oynayabildiğiniz oyunu, arkadaşlarınıza meydan okuyarak oynayabildiğiniz gibi diğer online oyuncularla da oynayıp kendinizi geliştirebilirsiniz. Oynaması satranç ile benzerlik gösteren oyunun dinamiklerine hakim olmak için ucundan da olsa League Of Legends bilmeniz yeterli olacaktır.

Forza Horizon

Olağanüstü gerçekçi grafikleriyle bilgisayar sistemlerini zorlayan Forza Horizon, anlaşmalı araba markalarının lisanslarını içeren ve gerçekmiş gibi araba sürdüğünüz bir araba simülasyon oyunu. Oyuna davet ettiğiniz arkadaşlarınız ile daha da zevkli hale gelen oyun, online oyunlar kategorisinde karantina günlerinde vaktinizin çoğunu çalmaya aday bir oyun.

Gerek ses kalitesi gerekse görsel grafikleriyle dışarıda araba sürüyor hissine kapıldığınız oyun, Steam üzerinde cüzi bir fiyatla satılıyor. Görevleri tamamlayarak yeni arabalar elde ettiğiniz oyun ile arkadaşlarınıza meydan okuyabilir, son güncelleme ile eklenen son oyuncu modunda diğer oyuncuları saf dışı bırakarak birinciliğinizi ilan edebilirsiniz.

The Forest

Birinci kişili bakış açısı ile hakim olduğunuz yaratıcı oyun, online oyun kategorisinde arkadaşlarınızla eğlenebileceğiniz güzel bir oyun deneyimi sunuyor. Oyun içinde bulduğunuz itemlerle gelişmeye çalıştığınız ve size saldıran yaratıklara karşı kendinizi savunduğunuz oyun yine Steam üzerinden otuz iki liraya sahip olabileceğiniz benzersiz bir oyun.

Kurduğunuz lobide sayısız arkadaşınızı çağırıp, çeşitli yapılar inşa edebildiğiniz oyun, hayatta kalma üzerine kurulu bir hayat simülasyonu niteliği taşıyor. Karantina günlerinde dışarıda gezemiyorum diye üzülüyorsanız, gezmekle bitiremeyeceğiniz sonu olmayan bir oyun içi haritayla bu ihtiyacınızı giderebilirsiniz