Karşınızda Yeni Assasin’s Creed Valhalla

Oyunlarının yanı sıra kitapları ve yakın zamanda çıkan efsanevi filmi ile son zamanların en üretken firmalarından Ubisoft, serinin son oyunu Valhalla’ nın satış fiyatı, oyun içi görselleri ve oyunun hikâyesi gibi birçok bilgiyi takipçileriyle paylaştı!

2007 yılından beri oyun sektöründe aktif olarak hizmet veren Ubisoft, Valhalla ile birlikte oyuncuları yine tarih çapları arasında bir gezintiye çıkarıyor. Antik Mısır devrinden, Rönesans Dönemi Fransa’sına kadar ülke ülke gezip oyun kalitesini hat safhada yaşadığımız Assasin’s Creed serisi bu kez Viking Çağında bir seyahate çıkarıyor. RPG oyunların popülarite kazandığı son dönemlerde diğer oyunlardan bir adım öne çıkabilmek için farklı tekniklerin uygulandığını bildiren oyun yetkilileri, bütün oyuncuların memnun kalabileceği bir oyun senaryosu ile karşımıza çıkacak.

Vikings dizisinden tanıdığımız Ragnar karakterine benzer bir dış görünüşe sahip olan oyundaki Eivor ile Orta Çağ İngiltere’sinde fetihler yapıp krallığınızı geliştirecek ve sahip olduğunuz bölgeleri genişleteceksiniz. Savaş dinamiklerinde de yenilikler olduğunu bildiren oyun yetkilisi Ashraf Ismail, oyun içinde balta fırlatabileceğiniz, çift kalkan ile savaşlara katılabileceğiniz ve daha önceki serilerde benzerlerine dahi denk gelmediğiniz zengin silah kullanım seçeneklerini oyuncuların kullanabileceğini söyledi.

Assasin’s Creed Valhalla Türkiye Fiyatı

Artan döviz kuruna oranla değişen ekonomik sistemde oyuncular için en uygun fiyat baremlerini ayarlamak için uğraş veren Ubisoft, oldukça büyük bir oyuncu kitlesi bulunan Türkiye’ de de ipleri elinden kaçırmak istemiyor. Öyle ki oyunu üç farklı fiyat etiketiyle piyasaya koymaya hazırlanan Ubisoft, her bütçeye uygun paketler hazırlamış durumda;

● Sadece oyunu satın alabildiğiniz Standart Edition: 269 TL

● Oyunla birlikte Season Pass’ e de sahip olabildiğiniz Gold Edition: 449 TL

● Oyun içinde alabileceğiniz her türlü hizmete ulaşabileceğiniz Ultımate Edition özel fiyatıyla: 495 TL

PlayStation 5, Xbox Series X, PlayStation 4, Xbox One, Epic Games Store ve Stadia platformlarından erişime sunulacak olan Assasin’s Creed Valhalla, ilk verilen bilgilere göre Türkçe dil desteğini sağlamıyor. Son olarak 2020 yılı bitmeden paylaşılabileceği belirtilen oyun için, PS5 için özel bir tanıtım ile piyasaya sunulması da sürpriz olarak karşılanmayacaktır.