Oyun Dünyasına Damga Vuracak! CyberPunk 2077 Geliyor!

İlk kez varlığından 2012 yılında haberdar olduğumuz ve bundan sekiz yıl önceki sinematik fragmanı ile henüz somut bir bilgi olmadan bile dünyanın en çok merak edilen oyunu Cyperpunk 2077 hakkındaki söylentileri büyük bir gizemle saklamaya devam ediyor. Son olarak 2018 yılında paylaşılan bir gampeplay videosundan ibaret olan video oyunu hakkında en çok detay da yine 2018 yılında verildi.

The Witcher gibi çok önemli bir oyun serisinin altından başarıyla kalkan ve sunduğu bu benzersiz oyun kariyerine bir yenisini daha eklemek isteyen CD Projekt RED’ in son yıllarda üzerinde çalıştığı en büyük proje olan CyberPunk, oyuncuların sabırsız bekleyişleriyle birleşince oldukça merak uyandırıyor.

Oyun hakkında bildiklerimiz oldukça sınırlı. Şu ana kadar paylaşılan bilgiler dahilinde oyun hakkında sadece bir FPS oyun olması, multiplayer destekli bir oyun donanımı olması ve alanında açık ara en iyi oyun olan GTA 5 ‘ i tahtından edebilecek büyüklükte bir açık dünya RPG oyunu olması biliniyor.

Daha önce FPS oyunu tadında bir projeyle gündeme gelmeyen CD Projekt, ilk tecrübesinde kusursuz bir oyun deneyimi sunabilmek için oyun severlerin biraz daha sabırlı olmasını istiyor. Oyun, adından da anlaşılacağı üzere 2077 yılında geçecek ve özellikle bilim kurgu seven oyuncu kitlesi hedef alınacak. GTA 5 oyununa rakip olacak bir oyun olma yolunda epey yol kat eden CyberPunk, RPG oyunlarıyla FPS oyunlarının özelliklerini aynı anda barındırarak zengin bir oyun haznesi oluşturmayı kafasına koymuş durumda.

Açık dünya oyunlarının vazgeçilmez detaylarından biri de görsel efektleri. Çoğu zaman oyun içindeki haritada sebepsizce saatler süren araba yolculuklarına vesile olan bu oyun içi grafik kalitesi, yine bir RPG oyununda olmazsa olmaz bir etken. Grafik konusunda da titiz bir çalışma yürüten oyun yetkilileri, bu zamana kadar görülmemiş bir grafik ve ses kalitesiyle karşımıza çıkacak.

Son olarak bu tarz oyunlarda belli başlı karakterlerle oynadığımız hikaye modunda bize verilen karakter neyse onun özellikleriyle ve onun davranışlarına göre hareket ettik bu zamana kadar. Oyunda gerçekçiliği esas alan CyberPunk ekibi, bu noktaya da parmak basmaktan geri durmuyor.

Oyun başında yüzündeki yaralardan, kolundaki dövmesine kadar bütün özelliklerini kendiniz belirleyebildiğiniz bir ekran ile ister kadın ister erkek karakter yaratarak bu sonu olmayan dünyada eğlenceli bir yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz.

Siz Cyberpunk 2077 oyunu hakkında ne düşünüyorsunuz?