Sony, PS4 İçin 7.51 Güncellemesi Hakkında Bilgi Verdi

Sony yeni yaptığı bir duyuruyla PlayStation 4 için sistem yazılımı güncellemesi 7.51 hakkında kullanıcılara bilgi verdi. Edinilen bilgiye göre yeni güncellemenin öncelikli amacı sistem performansını iyileştirmek olacak.

PlayStation 4 Yeni Güncelleme 7.51 Nedir?

Bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda çıkarılan 7.50 güncellemesinde kullanıcılar bazı hata kodları aldıkları konusunda eleştirilerde bulunmuştu. Hatta PS4’ün disk okurken hata verdiğini ve konsolu her seferinde çıkarmak zorunda kaldıklarını söylemişlerdi. Buradan hareketle bu sefer Sony firması kullanıcıların taleplerini değerlendirerek 7.51 güncellemesini performans iyileştirme ağırlıklı olarak zenginleştirdi.

Ayrıca önceki sistem yazılımında bazı kullanıcılar konsolu sürekli olarak “güvenli mod” ayarında kullandıklarını söylemişlerdi. Blu-ray sürücü sorunları da eski güncelleme hakkında alınan şikayetler arasında yer alıyordu. Sony firması yetkililerinden yapılan açıklama 7.51 güncellemesi hakkında şu şekilde bilgi verildi:

“Yeni sistem yazılımı güncellemesi sistem performansının kalitesi arttıracak. Bundan böyle kullanıcılar herhangi bir sorunla uğraşmak zorunda kalmayacaklar”.

Yeni güncellemenin ayrıca iyi taraflarından biri sadece 471.4 MB büyüklüğünde olmasıdır. Bu da güncellemeyi indirip kurmanın oldukça kısa süreceği anlamına gelir. Tek yapmanız gereken PlayStation 4 cihazınızın Ayarlar bölümüne gidip Sistem Yazılımı Güncellemesi bölümünü açarak yeni güncellemeyi yüklemenizdir.

Sony şirketinin PS4 için yeni bir özellikle gelmesi pek düşünülmüyor. Çünkü Sony şu sıralar yeni tanıtacağı PS5’in tanıtımlarına hazırlanıyor. İsterseniz hep beraber PlayStation 5 konsolunun nasıl olacağı konusundaki bilgilere hep beraber göz atalım.

Sony Şirketinin Yeni Hamlesi Playstation 5

Sony CEO’su Kenichiro Yoshido yeni çıkacak Playstation 5 hakkında bazı teknik bilgilerden söz etti. Yapılan yeni açıklamaya göre Playstation 5 diğer PlayStation 4’e kıyasla 100 kat daha hızlı olacak. Oyunculara daha iyi bir oyun deneyimi sunmak için yüksek hızlı bir SSD ile geliştirilen yeni konsolun 20 Kasım 2020 yılında bazı Avrupa ülkelerinde satışa çıkacağı konuşuluyor.

DualSense Kontrol Cihazı ve 3D Ses Teknolojisi

Sony CEO’su ayrıca yeni çıkacak oyun konsolunun iki ayrı özelliğine de değindi. Playstation 5 DualSense kontrol cihazı ile dokunsal geri bildirim ayarları ile kullanıcılara ileri seviyede bir hassasiyet ayarı sunacak. Ayrıca 360 derecelik ses akustiği sağlayan 3D Ses Teknolojisi oyunları daha heyecanlı bir şekilde oynamayı sağlayacak. Daha önce hiçbir oyun konsolunun sunamadığı farklı özellikleri bu oyun konsolunun sağlayacağı öngörülüyor. Bazı kaynaklara göre PS5 fiyatının 499 dolar ile 599 dolar arasında satışa sunulacağı söyleniyor. Türkiye’ye geldiğinde ise bu konsolun tahmini satış rakamının 5.000 TL civarlarında olacağını söyleyebiliriz.