Ücretli Oyunları Ücretsiz Şekilde Paylaşan 8 Site

Karantina zamanlarında evde yapılacak bir şey bulmak zor olabiliyor. Bu yüzden sizlere ücretli oyunları ücretsiz veren tam 8 site söyleyeceğiz. Ücretsiz birçok oyun var. Mesela Call of Duty serisi paralı olmasına rağmen Warzone adlı oyun çıkardılar. Peki Warzone da eksik olan nedir ?

Hikaye, ücretsiz oyunların çoğunda eksik olan hikayedir. Bizlere hikayesini anlatacak olan oyunlar genelde paralı oluyor. Tabikii korsan oyun indirmek mümkün fakat bu yollar ile virüs bulaşma ihtimali çok fazla. Ücretsiz oyun veren siteler ise daha çok kişi toplamak adına bu yönteme başvuruyorlar. Şimdi sizlere ücretsiz oyun dağıtan siteleri anlatalım.

Ücretsiz Oyun Dağıtan Siteler

  • Epic Store
  • Reddit ( freegames)
  • My Abandonware
  • GOG
  • Steamgifts
  • Steam
  • DLH.net
  • Humble Bundle

Siteleri İnceleyelim

Epic Store: Steam’e rakip diyebileceğimiz tek site olabilir. Rakip kalabilmek için her hafta ücretsiz 2 veya 3 oyun veriyor. Bazı özel günlerde ise indirimleri Steam’e taş çıkarır cinsten, bazı eksikleri olsa da Steam’e gerçek rakip olan tek site olabilir.

My Abandonware: Bu sitede nostaljik oyunların tamamı bedava olarak sunuluyor. Bir zamanlar üreticisi tarafından satılan ürünler şimdi üreticileri tarafından serbest bırakılmış durumda, bazı oyunlar; Need For Speed, Civizilation, Oregon Trail Deluxe, Prınce of Persia gibi dönemine damga vurmuş bazı oyunlar mevcut. 1500 civarında oyun mevcut, üstelik üyelik açma gereksinimi de bulunmuyor.

GOG: CD Projeckt Red’in (Withcer’ın yapımcı firması) projesi olarak bilinen bu site legal ve bedava şeklinde torrent ile indirebileceğin bu sitede oyun ve film veya video bulabiliyorsunuz. Bazı günlerde bedava oyunlar dağıtıyor. Size verilen bedava oyunlar GOG kütüphanesinde süresiz şekilde kalıyor.

SteamgiftsSteamgift sitesi çekiliş yolu ile oyun dağıtmaktadır. Steam hesabı gerektiren bu sitede, steam üzerinden hediye alabilir ya da hediye verilebiliyor. Platformun son derece güçlü alt yapısı mevcuttur ve güvenilirdir.

Steam: Oyun platformu olarak bilinen en önemli site olan steam, zaman zaman süreli ücretsiz oyun verebiliyor. Sadece bunla sınırlı değil tabii, steam topluluğunda ücretsiz oyun veren birçok grup mevcuttur. Bunlardan en çok bilinenleri ise; Free Games! , Game GiveAway Group ve GiveAways. Bu grupların yüz elli bin civarında üyesi bulunmaktadır.

Humble Bundle: Bu platform legal olarak bilgisayarınıza indirebileceğiniz son derece kapsamlı oyun kategorilerine sahip olan internet sitelerinden, Humble Bundle sitesine premium olarak üye olursanız. Yüzde yetmişlere, yüzde seksenlere varan indirimlere sahip olursunuz. Platformda sık sık bedava oyunlar oluyor. Zaman zaman siteyi kontrol etmeyi unutmayın.

DLH.net: Platformun mottosu “By gamers, for gamers” şeklindedir. Bu platform 25 yıla yakındır hizmet etmektedir. Site kullanıcılarına ara ara oyun keyi paylaşıyor. Ayrıca yeni üye olan kişilere ise Steam’den bir oyun keyi veriyor. Mutlaka takip etmeniz gereken site sık sık ücretli pc oyunlarını ücretsiz dağıtmaktadır.

Sizlere önemli sayılan siteleri ve ücretsiz verdiklerini tanıttık. Artık torrent ve benzeri şekilde oyun indirmenize gerek kalmadı. O yöntemler hem tehlikeli hem de çağ dışı olarak kaldı. Bu sitelerden güvenli ve ücretsiz bir şekilde oyunlarınızı indirebilirsiniz.

Bi’Dolu Tekno | Dolu Dolu Yenilik