En Karanlık Saat (Darkest Hour) Filmi

Altı dalda Oscar adayı olan ‘’Darkest Hour’’ filmi Joe Wright’ın yönetmen koltuğunda oturduğu İkinci Dünya Savaşı ilk yıllarında Winston Churchill’in Nazilere karşı verdiği mücadeleyi anlatır.

Nazilerin, Avrupa’ya ve İngiltere’ye karşı ciddi bir tehdit oluşturması durumunda Britanya Başbakanı Neville Chamberlain koltuğunu bırakmak zorunda kalmıştır. Onun yerine Winston Churchill Başbakanlığa getirilir. Ancak göreve gelir gelmez ciddi tehlikelerle yüzleşmeye yakın olan ülke adına zor kararlar alması gerekmektedir.

Alacağı karar ya Nazilerle barış yapmak olacaktır ya da ulusunun bağımsızlığı ve geleceği için Nazilere karşı gelmektir. Winston Churchill’in partisi içinde kendisine karşı yapılan planlar, aynı zamanda kafası karışık olan bir kral ve istila tehditi yanı başlarındayken Winston Churchill tüm bu zorlu süreçlere karşı kendi ve milleti adına ayakta kalmayı başarabilecek midir?

Başrollerinde Gary Oldman, Kristin Scott Thomas, Ben Mendelsohn gibi oyuncuların yer aldığı film, 2 Şubat 2018’den itibaren vizyonda.